تاریخ ارسال : ۹۶/۰۵/۲۴اعتیاد به رابطهٔ جنسی به عدم توانایی فرد در انجام ندادن و یا عقب انداختن تمایلات جنسی گفته می‌شود. این افراد حتی زمانی که به رابطهٔ جنسی فکر هم می‌کنند دچار حالاتی غیرمعمول می‌شوند و نیازهای جنسی‌شان برانگیخته می‌شود، پژوهشگران علت این نوع از اعتیاد را عدم رفتار مناسب با آنها در زمان کودکیشان در نظر گرفته‌اند.

اعتیاد به روابط جنسی مانند بیکاری و اعتیادهای دیگر یک بیماری است که می‌توان از طریقی آن را کنترل کرد، معمولاً افراد بیمار، دارای یک وسواس هستند و یک حالت اجبار در رابطه برقرار کردن با شریک عاطفی خود دارند، این بیماری درنهایت منجر به ایجاد مشکلاتی در فعالیت‌های شغلی و روابط خانوادگی فرد می‌شود و عزت‌نفس و اعتماد به نفس او را تخریب می‌کند.

در اعتیاد جنسی فرد بیمار ممکن است به رفتارهای دیگر هم از جمله اعتیاد به خوردن، مصرف مواد مخدرو یا حتی اعتیاد به کار کردن زیاد و بدون استراحت هم دارند، البته در تمامی این موارد فرد همچنان ذهنش درگیر مسائل جنسی است، این مشکل به‌گونه‌ای است که حتی دیگر فقط ارضا شدن فرد مهم نیست بلکه هدف او بیشتر تحریک شدن است که همین امر باعث بروز مشکلات جدی در او می‌شود، این مسائل باعث می‌شود فرد احساس شرمساری و افسردگی بکند و کم‌کم خودش را به‌عنوان یک فرد سرخورده به همه معرفی کند.

اعتیاد به رابطهٔ جنسی باعث به وجود آمدن استرس و اضطراب در فرد می‌شود و انجام دادن رابطه باعث می‌شود فرد استرس و اضطرابش درآن لحظه از بین برود و آرامش لحظه‌ای پیدا کند؛ درواقع با ارضاء جنسی فرد احساس سرخوشی می‌کند زیرا درآن لحظه بدنش آدرنالین و آندورفین‌ ترشح می‌کند و موقتاً آرام می‌شود.

برای درمان این افراد باید آموزش‌های لازم جهت ارضا شدن به صورت درست و عادی و سعی بر غلبه به استرس و اضطراب فرد از طریق مشاورهٔ فردی انجام شود.


ارسال دیدگاه