تاریخ ارسال : ۹۶/۰۳/۰۹


تعهد زناشویی

زندگی زناشویی شامل مواردی از قبیل سازگاری، رضایت، شادمانی و تعهد است که کم‌وزیاد بودن هرکدام از موارد نشان‌دهنده‌ی کیفیت رابطه است؛ تعهد یکی از ارکان اصلی ازدواج است، تعهد و تعلق از یکدیگر جدایی‌ناپذیرند به‌گونه‌ای که عدم وجود تعهد حتماً به عدم وجود تعلق منجر می‌شود که در این صورت ممکن است رابطه پایدار نباشد؛ پس برای داشتن یک رابطه‌ی موفق و عمیق، نیاز آن احساس می‌شود، بدون وجود تعهد هر رابطه‌ای سطحی و ظاهری و بدون هدف خواهد بود.

در رابطه‌ی زناشویی علاوه بر تعهد که یکی از ارکان اصلی رابطه است وجود صمیمیت بین زوجین هم نقش بسیار اساسی دارد صمیمی بودن صرفاً فقط در رابطه‌ی جنسی نیست بلکه در بقیه‌ی موارد هم وجود دارد مانند: صمیمیت در شیوه‌ی طرز تفکر به صورتی که افراد درزمینهٔ فکر کردن و یا تفکر و حتی ازنظر فرهنگی به یکدیگر شبیه باشند خیلی مهم است؛ افراد هنگام ازدواج به موضوع سطح فرهنگ و طرز تفکر یکدیگر توجه بسیار زیادی داشته باشند و در مورد این موضوع با یکدیگر صحبت کنند، افرادی هستند که به دلیل عدم تفاهم فرهنگی در زندگی مشترکشان به بن‌بست رسیدند. صمیمیت عاطفی، شامل مسائل عاطفی بین زوج است، به چه صورت؟ بیان احساسات به‌صورت صمیمانه بدون هیچ‌گونه نگرانی؛ در آخر، مهم‌ترین بعد صمیمیت، رابطه‌ی جنسی است، عدم وجودش بسیار مشکل‌زا است، معمولاً افراد در اولین موضوعی که برای عدم داشتن یک رابطه‌ی خوب مطرح می‌کنند نارضایتی در رابطه‌ی جنسی است.

وجود تعهد و تعلق در زندگی لازم است اما کافی نیست، اگر در رابطه‌ای تعهد نباشد تلاشی برای ترمیم میزان صمیمیت در افراد نمی‌شود.

صمیمیت در موارد فوق باعث می‌شود، افراد بتوانند با یکدیگر راحت‌تر صحبت کنند و دیگر آن احساس ناآشنایی را که صرفاً فقط ازاین‌جهت که زیر یک سقف هستند را ندارند، احساس عدم نزدیکی باعث سردی در روابط می‌شود، اجازه ندهید روابطتان سرد شود؛ در نظر داشته باشید که خانواده یکی از ارکان مهم جامعه به شمار می‌رود و برای داشتن حس آرامش و امنیت، ساختن خانواده‌ی سالم می‌تواند به شما کمک شایانی بکند. اولین قدم در ایجاد یک خانواده‌ی متعهد و سالم مشاوره‌ی قبل از ازدواج است که شناخت افراد از یکدیگر کامل شود. برای داشتن یک خانواده‌ی سالم و امن تلاش کنید و هرلحظه در ساختنش کوشا باشید.


ارسال دیدگاه