تاریخ ارسال : ۹۶/۰۳/۰۶


CBT_For_Weight_Loss

چرا بهترین راه درمان چاقی، رفتاردرمانی شناختی CBT است؟

آیا از دست دادن وزن و ثابت نگه‌داشتن آن دشوار است؟ آیا ورزش کردن مداوم برای شما دشوار است؟

از طریق رفتاردرمانی شناختی می‌توانید یک روش مناسبی برای بادوام نگه‌داشتن کاهش وزنتان پیدا کنید.

به چه صورت؟ سعی کنید هر چه را که به آن فکر می‌کنید، احساس کنید، طرز تفکرتان را به هدفتان نزدیک کنید. رفتاردرمانی شناختی به شما می‌گوید که افکار و طرز تفکرتان می‌تواند به شما کمک کند تا به آنچه می‌خواهید برسید، اگر به این موضوع که می‌توانید به یک وزن ایده آلتان برسید باور داشته باشید، حتماً می‌توانید در مدت‌زمانی معقول به آنچه می‌خواهید دست‌یابید.

 اگر سعی کنید با تفکر به این موضوع که می‌خواهید غذای سالم و کم‌کالری بخورید تا به وزن ایدئال خود برسید دیگر با دیدن شیرینی، احساس ولع به شما دست نمی‌دهد چون می‌دانید اگر برنامه‌ی غذایی‌تان را زیر پا بگذارید یک رژیم بی‌فایده‌ای را شروع کرده‌اید.

زمانی که شما شروع به تغییر رفتار در عادت‌های غذایی‌تان در درازمدت می‌کنید، باید خودتان را به انجام کارهای متفاوت نیز عادت دهید البته این موفقیت تا حد زیادی بستگی به طرز تفکر شما و بیان جملاتی که به خودتان می‌گویید، دارد.

 برای مثال تصور کنید در یک مهمانی هستید و خوردنی‌های خوشمزه وجود دارد، اگر شما به خودتان بگویید من قصد دارم دسر موردعلاقه‌ام را انتخاب کنم اما فقط مقداری که رژیم غذایی‌ام به هم نخورد، در این صورت برای خوردن دسر به خودتان افتخار می‌کنید، چراکه احساس می‌کنید تفکر و احساستان با یکدیگر هماهنگ است؛ در این صورت دیگر مثل افراد افسرده و مضطربی نیستید که هرچه را که می‌خواهند می‌خورند و بعد احساس ناراحتی و عذاب وجدان دارند، کسانی هستند که بارها سعی کرده‌اند رژیم لاغری بگیرند اما بعد از گذشت چند هفته دوباره به وزن قبلی خودشان برگشته‌اند؛ این برگشت به دلیل تفکر نادرستی است که داشته‌اند؛ بنابراین باید از طریق رفتاردرمانی شناختی بدانند دقیقاً مشکلشان چیست؟ حتی شاید ریشه‌ای در کودکی‌شان داشته باشد.

 اساسی‌ترین ابزاری که می‌تواند به شما کمک کند تا به یک وزن ایدئال برسید رفتاردرمانی شناختی است.

باید بدانید نمی‌توانید بگویید: من می‌توانم هرچه می‌خواهم بخورم، هرچه بخواهم و می‌توانم به وزن ایدئال برسم! داشتن هردو، غیرممکن است…


ارسال دیدگاه