تاریخ ارسال : ۹۶/۰۲/۰۲عشق؛ علاقه‌ی شدید قلبی یکی از عمیق‌ترین احساسات شناخته‌شده‌ی بشریت است که هیچ مرزی نمی‌شناسد حس تازگی و نو شدن” عشق “انواع مختلفی دارد، عاشق شدن در هرکسی متفاوت است، اما بسیاری از مردم به دنبال تجربه‌ی یک رابطه‌ی عاطفی خوب با یک شریک عاطفی هستند.

برای برخی از افراد رابطه‌ی عاطفی یک اصل معنادار در زندگی‌شان است که این افراد به دنبال تحقق یک رابطه‌ی عمیق در زندگی‌شان هستند، همان حس ناب تازگی.

داشتن یک رابطه‌ی عاشقانه‌ی سالم ذاتی نیست، نیرویی بالقوه است درون افراد که باید به‌صورت بالفعل دربیاید.

یک رابطه‌ی سالم، از مراحل اول رابطه شروع به شکل گرفتن می‌کند؛ مانند یک کودک که در اولین مرحله‌ی زندگی‌اش نیاز به یک پرستار قابل‌اعتماد دارد برای رفع نیازهای اولیه‌ی او، مانند نیاز به غذا، مراقبت، محافظت، انگیزش و مهارت‌های اجتماعی.

این روابط ممکن است سرنوشت یا تقدیر افراد نباشد اما می‌تواند الگوی یک رفتار خوب با دیگران  باشد و یا حتی باعث شکل‌گیری دوستی‌ها و روابط دیگر شود.

شکست در روابط عاطفی به دلایل متفاوتی اتفاق می‌افتد، این شکست همراه باغم و اندوه و اضطراب است و معمولاً افراد پس‌ازاین اتفاق دچار سوگ عاطفی می‌شوند.

بیشتر ما نیاز به یک استاد و راهنما برای کسب مهارت‌های لازم جهت ایجاد یک رابطه‌ی عاطفی خوب و سالم را داریم تا کمتر دچار سوگ عاطفی شویم.

 

چگونه یک عشق ابدی پیدا کنیم؟

باید به یک شناخت کامل از خودتان برسید تا بتوانید یک رابطه‌ی خوب را شروع کنید. شناخت خود اولین قدم است.

احساس عاطفی خود را از نیازهای جنسیتان جدا کنید، اول حس عاشقانه‌ی خودتان را بشناسید، بعد وارد یک رابطه بشوید.

تا وقتی‌که رابطه‌ی شما به یک ثبات نرسیده است به دوستان و خانواده‌ی خود نگویید.

مطمئن شوید  شما طرف مقابلتان را دوست دارید؟ و یا او شما را دوست دارد؟ البته دوست داشتن از روی منطق و نه احساسات.

سعی کنید خودتان را در یک موقعیت جدید قرار دهید و متوجه این موضوع بشوید که شما دیگر تنها نیستید که بخواهید به‌تنهایی تصمیم بگیرید، باید نظر شخص دیگری را هم بدانید.

برای خود و رابطه‌ای که در آن قرارگرفته‌اید ارزش و احترام قائل باشید، اجازه ندهید کسی از اطرافیانتان رابطه‌ی شمارا زیر سؤال ببرد.

به خود و طرف مقابلتان فرصت بدهید تا یکدیگر را بشناسید.

 

 

 

 


ارسال دیدگاه