تاریخ ارسال : ۹۶/۰۲/۲۳رابطه‌ی جنسی

رابطه‌ی جنسی موضوعی اساسی در زندگی همه‌ی افراد است، به‌گونه‌ای که در بسیاری از موارد عدم وجود و یا مناسب نبودن آن باعث ایجاد خلل در رابطه‌ی عاطفی می‌شود.

باید تمامی باورهای غلطی را که از کودکی به فرزندان می‌دهیم ،از بین ببریم، چراکه رابطه‌ی جنسی نقش عمده‌ای در همه‌ی ابعاد زندگی ما دارد و به مین جهت باید آموزش و اطلاعات لازم را به فرزندانمان بدهیم،زیرا یکی از مواردی که باعث به وجود آمدن بی‌علاقگی جنسی در افراد می‌شود آن سختگیری‌ها و بایدها و نبایدهایی است که در کودکی به همه‌ی ما گفته‌اند و آموزش غلط داده‌اند، رابطه‌ی جنسی موضوعی بسیار پیچیده و حساس است. گفتن این نکته که رابطه‌ی جنسی پانتومیم نیست که فقط کارهایی را به‌صورت نمایشی انجام داد و به اتمام رساند بلکه، باید آموزش دقیق و کامل ببینند.

بی‌علاقگی و عدم تمایل به رابطه‌ی جنسی گاهی اوقات به دلیل عدم صمیمیت در رابطه‌ی زوجین رخ می‌دهد؛ البته میزان تمایلات و علایق افراد در رابطه‌ی جنسی متفاوت است، افرادی هستند که احساس نیاز به رابطه‌ی جنسی در آن‌ها بسیار بیشتر از افراد دیگر است و یا حتی برعکس و این اصلاً موضوع عجیبی نیست.

در رابطه‌ی جنسی، باید مسائلی مثل ترس و اضطراب کنار گذاشته شود ،زیرا بروز این‌گونه مسائل باعث می‌شود رابطه‌ای شکل نگیرد و یا اگر می‌گیرد به‌صورت رضایت‌بخش نباشد حتی ممکن است ترس از بعضی موارد منجر به انزال زودرس و عدم لذت جنسی می‌شود.

ممکن است زمانی پیش بیاید که شما تمایل به ایجاد رابطه‌ی جنسی داشته باشید درحالی‌که شریک جنسی شما این تمایل را ندارد ،ممکن است شریک جنسی شما به خاطر مسائلی نتواند با شما رابطه داشته باشد مسائلی مثل تغییرات هورمونی، افسردگی و …؛ حتی کسانی هستند که در رابطه‌ی جنسی دچار مشکل قلبی می‌شوند، برای همین ممکن است از اتفاق مجدد این حادثه بترسند و دیگر نخواهند رابطه‌ای با کسی داشته باشند.

برای برقراری رابطه‌ی مجدد و درواقع افزایش میزان صمیمیت، باید نوع ارتباط را با شریک جنسیتان تغییر دهید؛ برای انجام این کار می‌توانید از مشاور و روانشناس کمک بگیرید و حتی باهم به مشاوره بروید، با همسرتان وقت بگذرانید، زمانی را برای صحبت با همسرتان بگذارید؛ در صورت لزوم سعی کنید با مخالفت‌ها موافقت کنید، زمانی که به بن‌بست رسیدید صلح کردن بهترین کار ممکن است زیرا در این صورت شریک جنسی و عاطفی شما احساس می‌کند تنها نیست و می‌داند شما او را درک می‌کنید دانستن همین نکته باعث تمایل او به انجام این کار می‌شود و موجب اصلاح رابطه می‌شود.

 شاید رابطه‌ای ایده‌ال تا مدتی شکل نگیرد، اما امیدی برای اصلاح وضع موجود در آینده خواهد بود.


ارسال دیدگاه