تاریخ ارسال : ۹۳/۰۶/۱۴تعریف زیبایی بسیار گسترده است و شاید اولین معنی که به ذهن ما می رسد معنای ظاهری آن باشد.

dokhtare_chini1

همه با دیدن این کلمه زیبایی را تنها در چهره می بینیم اما گاهی این درون و اعمال انسان است که زیبایی یک فرد را می سازد و این زیبایی هیچگاه از بین نمی رود.

هی کن جیاو دختر بچه ۱۳ ساله است که در منطقه هونان در چین زندگی می کند و از او می توانیم به عنوان یک مثال درست از انسان پاک و درست یاد کنیم و دوستی را به معنای کامل تمام کرده است تا حالا مردم چین به او لقب زیباترین دانش آموز چین را بدهند.

dokhtare_chini2

 

داستان از این قرار است که سه سال پیش و زمانی که کن جیاو تنها ۹ سال سن داشت متوجه شد که بهترین دوستش بر اثر یک بیماری قدرت حرکت را از دست داده است و دیگر نمی تواند راه برود به همین خاطر توانایی حضور در مدرسه را ندارد و از آنجایی که خانواده اش بضاعت مالی خوبی ندارند قادر به گرفتن سرویس مدرسه یا کلا حمل و نقل او به مدرسه نیستند.

این دختر اما رفیق صمیمی خود را رها نکرد و از سه سال پیش تا به حال هر روز او را پشت خود حمل می کند و به مدرسه می برد. او در تمام این سه سال مسیر ۶ کیلومتری تا مدرسه را پیموده است وهمکلاسی و دوست صمیمی خود را به کلاس ها رسانده

dokhtare_chini3

این دختر باعث شد تا رسانه های چینی به او لقب زیباترین دانش آموز چین را بدهند و حالا مسئولین برای آن ها یک صندلی چرخ دار تهیه کرده اند و کن جیاو هر روز او را با صندلی چرخ دار به مدرسه می برد سپس دوستش را بغل می کند به طبقه دوم می برد.

او در مورد کار خود می گوید:

من به دوستم علاقه دارم و به هیچ عنوان برای دیده شدن این کار را انجام نداده ام. من دوست ندارم کلاس را بدون او ببینم و برای اینکه روز خوبی داشته باشم حتما باید همراه او باشم

dokhtare_chini4


ارسال دیدگاه