تاریخ ارسال : ۹۶/۰۴/۰۲


سادیسم

کلمه‌ی سادیسم از کجا آمده است؟ از نام مارکی دوساد نویسنده فرانسوی برگرفته ‌شده است. دوساد در طول زندگی خود دومرتبه ازدواج کرد اما متأسفانه پس از ازدواجش به‌عنوان فردی هوس‌باز و شهوت طلب شناخته شد و شهرت یافت. او در دوران زندگانی‌اش به علت ضرب و شتم کردن و کشتن دو تن از افرادی که به آنها تجاوز کرده بود راهی زندان شد که درنهایت به علت قتل، به اعدام محکوم گردید اما درنهایت در تیمارستان بستری شد و در همان‌جا هم در سن ۷۴ سالگی درگذشت. او در کتاب‌هایش صحنه‌های شکنجه و آزار و اذیت که با لذت جنسی همراه بود را به‌طور کاملاً واضح وصف کرده است.
سادیسم یا دگرآزاری: تمایل و علاقه فرد برای آزار رساندن به دیگران، آزار و اذیت کردن به‌صورت جنسی، جسمی و لذت بردن از دیدن ناراحتی و رنج و عذاب کشیدن دیگران است، این آزار رساندن باعث خوشی و آرامش آن‌ها می‌شود؛ بعضی از افراد از اینکه افرادی را در جمع اذیت می‌کنند لذت می‌برند؛ افرادی دیگر هم با به یادآوردن یا تجسم صحنه‌های آزار دیگران احساس لذت می‌کنند این افراد ویژگی‌هایی دارند ازجمله‌ی اینکه از تحقیر کردن و پرخاشگری در جمع لذت می‌برند و کم‌کم خودشان هم پرخاشگر می‌شوند و همین پرخاشگری آنها باعث می‌شود که اطرافیانشان از آنها دور شوند و یا حتی در مواقعی مشکل قانونی پیش بیاید، نوع دیگر سادیسم؛ سادیسم جنسی است؛ فردی که دچار این بیماری است از کارهایی در رابطه لذت می‌برد مثلاً استفاده از الفاظ رکیک و فحاشی کردن و استفاده از آلات آزاردهنده برای به آزار رساندن شریک جنسی؛ حتی ممکن است به اینکه با حیوانات رابطه داشته باشد فکر کند و همین فکر باعث خوشحالی او شود.
برای کمک به افرادی که سادیسم دارند اولین راه رفتن به‌پیش یک روانکاو است تا با بالا بردن سطح تفکر فرد و زدودن افکار نامعقول به یک تفکر هوشمندانه برسد و بتواند در جمع‌های سالم حضورداشته باشد و مانند بقیه افراد سالم انرژی‌اش را در ورزش کردن استفاده کند. جالب است بدانید که این بیماری هیچ ربطی به سو مصرف مواد و بیماری ذهنی ندارد. به‌گونه‌ای که بعضی از افراد از نوجوانی دچار این مشکلی هستند بدون اینکه مشکل ذهنی و یا مسائل دیگری داشته باشند.


ارسال دیدگاه