تاریخ ارسال : ۹۶/۰۳/۲۴


مشاوره ازدواج

ازدواج کردن و انتخاب فردی برای یک‌عمر زندگی مشترک عملی پیچیده است؛ فهمیدن این موضوع که ازدواج مانند دوستی نیست موضوع مهمی است، حتی کسانی که سال‌ها با یکدیگر دوست بودند نمی‌توانند پیش‌بینی کنند که در زندگی مشترکشان قرار است چه اتفاقاتی بیفتاد. خیلی از افراد فکر می‌کنند این حرف درست نیست در حالی کاملاً درست است و باید به این درک برسند که قبل از ازدواج حتماً به مشاوره‌ی قبل ازدواج بروند تا بتوانند راه درستی را در زندگی‌شان انتخاب کنند.

اگر همه‌ی افراد بدانند قبل از اینکه وارد زندگی مشترک بشوند باید به مشاوره بروند قطعاً بسیاری از مسائل و مشکلاتشان حل می‌شود، هستند کسانی که تصور می‌کنند مشاوره‌ی قبل از ازدواج یک کارِ لوس به‌حساب می‌آید برای همین با داشتن این طرز تفکر این کار را انجام نمی‌دهند درحالی‌که این کار نه‌تنها لوس و غیرمعمول نیست بلکه بسیار لازم و واجب است چراکه با این انجام این کار حداقل آمار طلاق کاهش می‌یابد.

بهتر است بدانید زندگی زناشویی و انتخاب همسر یکی از جدی‌ترین انتخابات در زندگی هر فردی است؛ امروزه جوانان به‌راحتی به پدیده طلاق فکر می‌کنند و حتی در دوران نامزدی بر زبان می‌آورند درحالی‌که باید بدانند طلاق اصلاً موضوع ساده‌ای نیست و همیشه به‌عنوان آخرین راه انتخاب می‌شود هیچ‌کس برای اینکه طلاق بگیرد ازدواج نمی‌کند؛ پس سعی کنید تا جای ممکن همه‌ی راه‌هایی که به طلاق ختم می‌شود را ببندید. برای همین است که می‌گویند قبل از ازدواج حتماً باید به مشاوره‌ی قبل از ازدواج رفت چراکه به افراد گفته می‌شود چه تیپ شخصیتی با چه تیپ شخصیتی دیگر می‌تواند ازدواج کند و کمک بسیار بزرگی به شما خواهد کرد.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که افراد به مشاوره‌ی پیش از ازدواج نمی‌روند عدم اطلاع و آگاهی آنان است درواقع نمی‌دانند در این شرایط دقیقاً چه اتفاقاتی می‌افتد و چه مباحثی مطرح می‌شود، نمی‌دانند آموزش شامل چه چیزهایی می‌شود. آموزش پیش از ازدواج، مهارت فرد در گفت‌وگو، مدیریت هیجان، کنترل خشم، حل کردن مسائل و از همه مهم‌تر توانایی ارتباط برقرار کردن صحیح با خانواده‌ی همسر را فرا می‌گیرد.

از مهم‌ترین مسائلی که در ازدواج باید مدنظر قرار بگیرد شناخت خصوصیات شخصیتی افراد از یکدیگر است، این شناخت به برخورد مناسب افراد با یکدیگر کمک می‌کند.

دقت داشته باشید که قبل اینکه وارد درگیری احساسی بشوید اول‌ازهمه به یک شناخت دقیق از خودتان برسید و بدانید دقیقاً چه چیزی از زندگی خود و طرف مقابل می‌خواهید.


ارسال دیدگاه