تاریخ ارسال : ۹۶/۰۳/۲۱


هوش ریاضی

هوش ریاضی شناخته‌شده‌ترین هوش است، معمولاً همه‌ی افراد برای اینکه بخواهند از کسی تعریف کنند صفت باهوش را به کار می‌برند و میگویند فلانی باهوش است، این هوش به توانایی افراد برای حل مسائل ریاضی گفته می‌شود و هیچ ربطی به توانایی حرف زدن در جمع و فن بیان خوب ندارد، معمولاً افرادی که خیلی باهوش هستند خیلی صحبت نمی‌کنند تا بتوانند جلب‌توجه کنند چراکه می‌دانند خیلی با سروصدا کردن به‌جایی نمی‌رسند بلکه مسائل را در ذهن خود حل‌وفصل می‌کنند.

افرادی که دارای هوش منطقی-ریاضی هستند، معمولاً عاشق تفکر و حل مسئله‌اند یا بهتر بگوییم بیشتر دنبال تجزیه‌وتحلیل مسائل هستند درواقع از انجام این کار لذت می‌برند معمولاً افراد باهوش ریاضی افرادی منطقی هستند و در هر کاری به دنبال یک علت منطقی می‌گردند. 

هوش به توانایی افراد برای پردازش اطلاعات و استدلال و تفکر انتزاعی گفته می‌شود.

در دوران کودکی فرزندانی که از هوش زیادی برخوردارند در مهارت‌های عددی، حل مسائل پیچیده و استدلال استعداد بیشتری دارند، افراد باهوش خیلی از شعر و ادبیات لذت نمی‌برند و تمایل زیادی به بیان احساسات ندارند.

افراد باهوش دارای ویژگی‌هایی هستند:

این افراد شب‌ها به کارهایشان می‌پردازند، درواقع شب برایشان مفیدتر است و ذهنشان بازتر است، خیلی رابطه‌ی خوبی با خواب ندارند.

معمولاً افراد ساکتی هستند به‌گونه‌ای که سکوت و به فکر فرورفتن خودشان را به حضور در جمعی که علاقه‌ای به گفت‌وگو در آن ندارند ترجیح می‌دهند، معمولاً در مکالمه با افراد وسط حرفشان نمی‌پرند خوب به گفته‌ی شما گوش می‌دهند و بعد از کمی تفکر جواب شمارا می‌دهند، اما بیشتر مواقع تنهایی را دوست دارند، تمام مدت به دنبال پیشرفت خود و کامل شدنشان هستند، کمال‌گرا هستند.

افراد باهوش در مقابل مشکلات زندگی‌شان شانه خالی نمی‌کنند، شکست را می‌پذیرند، سعی می‌کنند مشکلات را خودشان حل کنند و به دیگران تکیه ندهند، درواقع خودشان روی پای خودشان می‌ایستند.

تمام مدت در حال انجام کارهای مختلفی هستند، امکان ندارد لحظه‌ای باشد که نشسته باشند و زمان را به بطالت بگذرانند.

انتقادپذیر هستند، خیلی از خودشان تعریف نمی‌کنند چون می‌دانند برای بهتر شدن باید تلاش کنند و سعی می‌کنند از هر موضوعی درس بگیرند.

به این نکته توجه داشته باشید که داشتن دوستان شما نشان‌دهنده‌ی طرز تفکر و شخصیت شماست برای همین سعی کنید با افرادی نشست‌وبرخاست کنید که بتوانند شخصیت شمارا خوب معرفی کنند.


ارسال دیدگاه