تاریخ ارسال : ۹۲/۰۹/۱۱


چرا سحرخیزی برای شما مفید است؟

اجتماعی | چرا سحرخیزی برای شما مفید است؟
آیا می خواهید سحرخیز باشید ولی انگیزه لازم را ندارید؟ در این مطلب به شما انگیزه می دهیم که این کار را شروع کنید.

برای اکثر افراد صبح زود بیدار شدن بسیار مشکل است. البته با وجود عادت دیر خوابیدن در شب ها،سحرخیزی کار بسیار سختی است. سحرخیزی فواید بسیاری در بر دارد.

این پنج دلیل، انگیزه لازم برای صبح زود از خواب بیدار شدن را به شما می دهد.

۱- سلامتی

سحرخیزی پایه زندگی سالم است. بدن انسان طوری طراحی شده است که هماهنگ با طبیعت عمل کند. طبق این طراحی ما باید زمان طلوع خورشید از خواب برخیزیم و با غروب خورشید بخوابیم. ولی اغلب اینگونه عمل نمی کنیم و حتی گاهی اوقات کل شب بیداریم و روز ها تا ظهر می خوابیم. تمام این ها عادات بدی هستند که به سلامتی ما ضربه می زنند، ما می بایست طبق طبیعت خود رفتار کنیم و سحرخیز باشیم.

مطمئناً ایجاد تغییرات اساسی در برنامه خواب آسان نیست و حتی مقداری استرس زاست. بنابراین باید سعی کنید هر روز مقداری زود تر از خواب برخیزید و این کار را به طور مستمر انجام دهید تا بصورت عادت درآید، بدین ترتیب می توانید سحرخیز باشید.

۲- مدیریت زمان

هر روز صبح زود از خواب برخیزید و به زودی درمی یابید که به فرد متفاوتی تبدیل شده اید. فردی بااعتماد به نفس بیشتر و مؤثرتر. سحرخیزی انرژی شما را در طول روز افزایش می دهد. زمانی که ساعت زنگ می زند، از رختخواب بیرون بیایید و هیچگاه زنگ ساعت را برای دقایق بعدی تنظیم ننمایید. این بدترین کار برای بدست آوردن عادت سحرخیزی است. زمانی را برای دوش گرفتن در نظر بگیرید. چای یا قهوه بنوشید و به سمت محل کارتان بروید. هم اکنون برای رسیدن به بهترین ها آماده اید.

۳- به حقیقت پیوستن آرزوها

هر فرد آرزوی انجام کارهای زیادی را دارد که هیچگاه وقت کافی برای انجام آن ها به دست نمی آورد. با سحرخیزی زمانی بدست می آورید تا آرزوهای خود را عملی کنید. می توانید یادگیری زبان های خارجی را آغاز کنید، شروع به نوشتن کنید و یا به تفریحاتی بپردازید که از مدت ها پیش زمانی برای آن ها نداشته اید. به یاد داشته باشید که چقدر انجام کارهای مورد علاقه تان مفرح و سرگرم کننده است.

۴- در زمان حال زیستن

حال به اموری بیندیشید که تا آخرین لحظات انجام آن ها را به تعویق می اندازید. این امور در ساعات اولیه روز نیز قابل انجامند. آیا وزن اضافه کرده اید و برای رفتن به سالن بدنسازی فردا را در نظر گرفته اید؟ ولی تا کنون چند بار این تصمیم خود را فردای آن روز عملی کرده اید؟ صبح هایتان را در بیرون از منزل بگذرانید و می بینید به سرعت اضافه وزنتان از بین می رود. اگر رفتن به سالن بدنسازی را دوست ندارید، کاری را انجام دهید که مورد علاقه تان است مثلا در هوای آزاد و تازه پیاده روی کنید.

۵- استفاده از فرصت ها

به مزیت هایی فکر کنید که با سحرخیزی بدست می آورید، حتی اگر کوچک باشند. دوست ندارید در ترافیک صبحگاهی بمانید؟ یا شاید از مشاهده طلوع آفتاب لذت می برید. صرف یک لیوان قهوه در بیرون از منزل نیز بسیار دل انگیز است و بسیاری از مزیت های دیگر. فقط سحرخیز باشید و از فرصت ها استفاده کنید


ارسال دیدگاه