تاریخ ارسال : ۹۶/۰۴/۱۵


کارهای ناتمام

کارهای ناتمام …

تمامِ آن را تمام کن.

تمام کردن کارهای ناتمام همیشه برای همه‌ی ما یک دغدغه به‌حساب می‌آید؛ به این معنی که همه ما نگران به پایان رساندن آنها هستیم؛ این نگرانی به دلیل عدم وجود برنامه مناسب و منظم است؛ همین امر باعث به وجود آمدن استرس و اضطراب درون ما می‌شود و درواقع ما را از انجام کارهای امیدبخش آینده بازمی‌دارد.

دلیل دیگر این ناتمام ماندن عدم وجود تعهد درون ما است؛ ما هیچ‌وقت به خودمان قول نمی‌دهیم که کاری را تا زمان مشخصی انجام دهیم به همین دلیل متأسفانه هیچ‌وقت نمی‌شود کاری را به‌طور دقیق در زمان موعد آن به پایان برسانیم.

این امر حتی در مسائل عاطفی ما هم مشکل‌ساز است چراکه ما سعی نمی‌کنیم عشق واقعی را پیدا کنیم و برای آن عشق تلاش کنیم تا خودمان آن را بسازیم بلکه همیشه دنبال بهترین و ایده‌آل ‌ترین حالت هستیم؛ برای همین است که فرصتی به یکدیگر برای ایجاد شرایط ایده‌آل نمی‌دهیم و نصفه و ناتمام رهایش می‌کنیم انگار مانند یک قانون شده است که همیشه برای پیدا کردن بهترین راه و ایده‌آل‌‌ترین روش؛ کارهای قبلی را رها کرده‌ایم و برای انجام کار دیگر و حتی موقعیت بهتر وسوسه شده‌ایم که معمولاً هم به نتیجه مثبتی نرسیده‌ایم.

به دنبال کارهای بزرگ بودن همیشه هم خوب نیست! همه‌ی ما آرزوهای بزرگی در سرداریم آرزوهایی که شاید رسیدن به آنها به صلاح ما نباشد. این جاه‌طلبی ما را دچار مشکل می‌کند؛ مشکلاتی که شاید جبران خساراتش خیلی بیشتر از منفعت آن باشد؛ اول ‌از همه این را بدانید که قطعاً پروژه‌های طولانی زمان بیشتری را از شما می‌گیرد و همین امر موجب خستگی شما می‌شود، موضوع بعدی این است که هرچه قدر کار مدنظر بزرگ‌تر باشد قطعاً پیچیده‌تر خواهد بود و ممکن است در زمان انجام آنها با مشکلات بیشتری مواجه شویم که غلبه بر آن دشوار باشد؛ همین امر باعث می‌شود تا برای کنار گذاشتن آن بیشتر وسوسه شویم، پس همیشه هم انجام دادن کارهای بزرگ خوب نیست چراکه نه‌تنها آن کار با موفقیت انجام نمی‌شود بلکه باعث می‌شود کارهای دیگری هم که امکان موفقیت در آن زیاد است را از دست بدهیم؛ چون تمرکز خودمان را بر روی این کار گذاشته‌ایم.

بهترین روش؛ اول ‌از همه تهیه کردن یک لیست از تمام‌ کارهای ناتمام موجود است و پس‌ازآن اولویت‌بندی کردن است؛ سعی کنید به خودتان قول بدهید تا طی یک برنامه‌ریزی مشخص ذهنتان را از آرام کنید.


ارسال دیدگاه