تاریخ ارسال : ۹۶/۰۳/۰۵


کاهش وزن

تنها درسی که من در تمام طول عمرم از افرادی که رژیم می‌گیرند، یاد گرفتم این بود که حتماً آن‌ها یک اشتباهی در عادت‌های شناختی رفتاری‌شان داشتند چون نمی‌دانستند چگونه باید یک برنامه‌ی منظم و دقیق تنظیم کنند تا بتوانند وزنشان را به ایده‌آل برسانند. به همین دلیل درصورتی‌که احساس کنند اضافه‌وزن پیدا کردن شروع به نخوردن می‌کنند درحالی‌که این کار اصلاً شیوه‌ی مناسبی برای کاهش وزن نیست و یا شروع به گرفتن یک رژیم سخت غذایی می‌کنند که البته برای بسیاری از مردم این تغییر برنامه‌های غذایی بسیار دشوار است به همین دلیل باید به‌طور هم‌زمان به یادگیری مهارت‌هایی که باعث شود به رژیمشان پایبند بمانند نیز مهم است. به همین جهت من سعی کردم یک برنامه‌ی ۵ مرحله‌ای تشکیل دهم برای کسانی که نمی‌توانند رفتارها و عادت‌های غلطشان در هنگام خوردن تغییر دهند:

مرحله‌ی اول: باید موضوعاتی مثل، چگونه می‌توان باانگیزه شد؟ چگونگی برخورد با گرسنگی و هوس، خو گرفتن با عادات غذایی خوب را آموخت.

مرحله‌ی دوم: سعی در منظم کردن غذا خوردن با توجه به برنامه‌ی غذایی.

مرحله‌ی سوم: تغییر در مواد غذایی مصرفی، این تغییرات باید به نحوی ایجاد شود که شیوه‌ی آن تا آخر عمر ادامه پیدا کند.

مرحله‌ی چهارم: برنامه‌ریزی برای مناسبت‌های خاص، مثلاً برنامه‌ریزی کنید تا تاریخی خاص به وزن ایده‌آلم می‌رسم، در این صورت برای شروع رژیم غذایی باانگیزه‌تر می‌شوید.

مرحله‌ی پنجم: زمانی که احساس ناامیدی می‌کنید فکر کردن و انجام این کار موجب ایجاد حس و حال خوب درونتان می‌شود.

هیچ موضوع ویژه‌ای در انجام این مراحل و تلاش برای ثباتان وجود ندارد.

به امید آینده

در ۳۰ سال گذشته درمان رفتاری شناختی نشان داده است که یک روش مناسب در حل مشکلات روانی و رفتاری افراد است به همین دلیل از این طریق می‌توان به‌راحتی به وزن ایده‌آل رسید.

در نظر داشته باشید هیچ‌وقت ورزش را در طول زندگی‌تان رها نکنید، ورزش کردن باعث می‌شود انرژی که درون شما انباشته شده است و باعث خشمگین شدنتان می‌شود، تخلیه شود.


ارسال دیدگاه