تاریخ ارسال : ۹۶/۰۲/۲۷۱. خواب کافی داشته باشی

خوب نخوابیدن می‌تواند عواقبی برای شما داشته باشد اما کمبود خواب باعث بروز استرس و اضطراب درون شما می‌شود، به همین جهت سعی کنید برنامه‌ی خوابتان را ۷ تا ۹ ساعت تنظیم کنید، چرا که بی‌خوابی هم می‌تواند یکی از عوامل استرس و اضطراب باشد.

 ۲. لبخند بزنید

زمانی که احساس کردید تمامی شرایط اضطراب زا و رو به افول است، لبخند بزنید؛ لبخند زدن باعث یک استراحت مغزی درون شما می‌شود، تحقیقات نشان می‌دهد که خندیدن با صدای بلند (قهقهه) باعث کاهش افسردگی و یا حتی از بین بردن آن می‌شود.

۳. قدردانی کنید

زمانی که احساس بی‌ارزش بودن می‌کنید و دچار اضطراب می‌شوید از خودتان قدردانی کنید، این عمل ذهنی به شما در جهت کاهش اضطراب و استرس کمک می‌کند.

۴. غذای مناسب بخورید

اضطراب باعث می‌شود اشتهایمان را از دست بدهیم، درحالی‌که بدن ما به مواد غذایی احتیاج دارد به همین جهت سعی کنید در غذاهایتان بیشتر از ویتامین B و امگا ۳ و برخی کربوهیدرات‌ها که باعث کاهش افسردگی می‌شود استفاده کنید، دانه‌های گندم باعث تنظیم سروتونین که باعث احساس خوب و خوشایند درون شما می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد خوردن شیرینی‌ها و غذاهای فراورده شده و کافئین باعث ایجاد اضطراب می‌شود؛ کافئین، هورمون‌های استرس را تحریک می‌کند و ممکن است منجر به افزایش ضربان قلب و فشارخون گردد.

۵. مغزتان را مرتب کنید

مغزتان را از تمام مشکلات و درگیری‌های ذهنی مرتب کنید یک فضای کثیف و نامرتب می‌تواند در استراحت مغزی شما خلل ایجاد کند، قبل از انجام هر کاری ۱۵ دقیقه به مرتب کردن مغزتان بپردازید این کار به شما کمک می‌کند تا جایی که می‌توانید منطقی فکر کنید.

۶. نفس عمیق بکشید

برای جلوگیری از حملات هراس نفس عمیق کشیدن یک کمک بزرگ برای هشدار دادن به مغز که زمان استراحت است، سعی کنید نفس عمیق بکشید، نفس کم‌عمق باعث ایجاد استرس می‌شود.

۷. مراقبه کنید

تفکر و یا مراقبه کردن یک عمل آرام‌بخش است، مدیتیشن به استرس، اضطراب و بهتر شدن خلق‌وخوی ما کمک می‌کند و به ما اجازه‌ی کشف محل اضطراب برانگیز ذهن را می‌دهد.

۸. بازی کنید

بدون استرس سعی بر بازی کردن کنید، یاد بگیرید کودک درونتان را فعال کنید تا به کودکی کردن بپردازد.

۹. خاموش شوید

حتی برای ۵ دقیقه خاموش باشید به این معنا که کلاً هیچ جا در دسترس نباشید.

دقیقاً به این معنا که اجازه ندهید شلوغی در اطراف شما باعث افزایش استرس و اضطرابتان شود، نگذارید سروصدای بیش‌ازاندازه آرامشتان را از بین ببرد و استرس و اضطرابتان را افزایش دهد.

۱۰. برنامه‌ریزی کنید

اگر آینده‌تان بزرگ و ترسناک به نظر می‌رسد، سعی کنید افکارتان را تغییر دهید، افکار بزرگ باعث ایجاد استرس درون شما می‌شود.


ارسال دیدگاه