Your browser does not support JavaScript!

تلفن

09196600444

ایمیل

مشاهده ایمیل

ساعت کاری

9 صبح تا 10 شب

عوامل لذت بخش کردن روابط عاطفی از راه دور چیست؟!

عوامل لذت بخش کردن روابط عاطفی از راه دور چیست؟!

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که رابطه عاطفی از راه دور، هیچ‌گاه به‌درستی پیش نخواهد رفت. خانواده شما را نسبت به این رابطه دلسرد می‌کند و دوستانتان نیز توصیه می‌کنند که چنین رابطه‌ای را جدی نگرید، در غیر این صورت آُسیب خواهید دید. هیچ‌کس نمی‌گوید که این نوع از رابطه آسان است چراکه فاصله بین دو نفر خیلی چیز هارا دست‌نیافتنی می‌کند. ممکن است مسائل پیچیده‌ای ایجاد شود و یا احساس ناراحتی و تنهایی کنید.

بااین‌وجود، رابطه عاطفی از راه دور، ساده‌ترین تجربه‌ها را شیرین می‌کند. گرفتن دست کسی که دوستش دارید، بر سر یک میز غذا خوردن، یکدیگر را لمس کردن و بوییدن عطر یکدیگر، تمام این آرزوهای کوچک در چنین رابطه‌ای، به ناگاه برایتان بسیار پرمعنا خواهند شد. این روابط علیرغم سختی‌ها، ویژگی‌های منحصربه‌فردی نیز دارند. برای زنده نگه‌داشتن عشق در رابطه عاطفی از راه دور، 21 راهکار ساده به شما ارائه می‌کنیم:

 

1- از ارتباط افراطی جلوگیری کنید.

عاقلانه نیست که به خاطر دوری از یکدیگر، بیش‌ازحد باهم در ارتباط باشید و به هم بچسبید. برای نگه‌داشتن رابطه لازم نیست ساعات طولانی را باهم بگذرانید. بسیاری از زوج‌ها فکر می‌کنند که این فاصله مکانی را باید با زمان جبران کنند. این نه تنها به شما کمکی نمی‌کند، بلکه می‌تواند شرایط را بدتر کرده و شما را از این رابطه خسته کند. یادتان باشد که کیفیت رابطه اهمیت بیشتری از کمیت زمانی دارد که باهم هستید. همه‌چیز در حضور درست در لحظه خلاصه می‌شود.

 

2- رابطه را به چشم یک فرصت ببینید.

این زمان، بهترین موقعیت برای رشد هر دو نفر شما خواهد بود. شما از این طریق، عشق خود را به یکدیگر آزمون می‌کنید. ضرب‌المثل چینی می‌گوید:« طلا از اینکه با آتش امتحان شود نمی‌ترسد.» به‌جای اینکه فکر کنید این فاصله شما را از یکدیگر دور می‌کند، باید بدانید که ارتباط شما حتی قوی‌تر و عمیق‌تر نیز خواهد شد.

 

3- برای برآورده ساختن انتظارات خود از طرف مقابل، قوانینی را تنظیم کنید.

هردو شما، باید تصویر روشنی از خواسته‌های خود در این رابطه داشته باشید. مرزبندی و تعیین قوانین ساده می‌تواند یک طرح کلی ایجاد کرده تا به این وسیله از چالش‌های احتمالی جلوگیری کند.

 

4- به‌طور منظم، اما خلاقانه باهم ارتباط بگیرید.

«صبح ‌به ‌خیر» و «شب ‌به‌خیر» گفتن روزانه را فراموش نکنید. این ‌یک اصل اساسی است. اولویت اصلی این است که پارتنر خود را، ازآنچه در زندگی روزمره‌تان در جریان است مطلع کنید. برای همدگر عکس، فایل صوتی و ویدیوهای کوتاه ارسال کنید. ضمن اینکه از این طریق حس خوبی در خودتان ایجاد می‌شود، طرف مقابل نیز احساس می‌کند که مورد توجه قرار گرفته است.

 

5- صحبت‌های شهوت‌انگیز و تحریک‌کننده داشته باشید.

تمایل جنسی بدون شک، یکی از مهم‌ترین چیزها بین دو شریک عاطفی است. میل جنسی، مثل چسبی است که دو نفر را به یکدیگر متصل کرده و از جدا افتادگی بین آن‌ها جلوگیری می‌کند. رابطه جنسی نه‌تنها یک نیاز فیزیکی، بلکه نیاز عاطفی و هیجانی نیز هست. پیام‌های متنی با مضمون تحریک‌کننده می‌تواند عشق شما را شعله‌ور تر کند.

 

6- از موقعیت‌های خطرناک دوری‌کنید.

اگر می‌دانید که حضور در جمع دوستان یا رفتن به یک میهمانی ممکن است زوج شما را ناراحت کند، دو راه پیش رو دارید، یا به میهمانی نروید و یا پیش از رفتن او را مطلع کنید. نسبت به این موارد بی‌توجه نباشید، پارتنر شما ممکن است بیش از حد نگران، مشکوک و یا ناراحت شود، چرا که شما او را در موقعیتی قرار دادید که احساس ضعف و ناتوانی در کنترل امور داشته باشد. مراقب باشید که در تله‌هایی که شما را گرفتار کرده و رابطه‌تان را به خطر می‌اندازد نیفتید. بیرون رفتن با همکاران و دوستان، یا فردی که در گذشته با او رابطه داشته‌اید و مواردی از این دست، می‌تواند برای شما و رابطه‌تان مشکل‌ساز شود. پیش از آنکه با این چالش‌ها درگیر شوید، نسبت به آن آگاه باشید. صرفاً به قلب و احساس تکیه نکنید، گاهی هم به عقل خود رجوع کنید.

 

7- یک سری کارها را با هم انجام بدهید.

به‌صورت آنلاین باهم بازی کنید. همزمان در یوتیوب مستند و فیلم ببینید. از طریق تماس تصویری باهم آواز بخوانید و ساز بزنید. حتی می‌توانید باهم قدم بزنید، آنلاین خرید کنید و برای هم هدیه بگیرید.

 

8- کارهای مشابه انجام بدهید.

می‌توانید به یکدیگر کتاب، برنامه تلویزیونی، فیلم، موسیقی، مجله خبری و روزنامه پیشنهاد کنید. وقتی باهم کتاب می‌خوانید، فیلم می‌بینید و یا به اخبار گوش می‌دهید، موضوعات مشترک بیشتری برای گفتگو دارید. این کارها کمک می‌کند تا باوجود فاصله، تجربیات مشترک بیشتری داشته باشید.

 

9- برای دیدار حضوری برنامه‌ریزی کنید.

قرارهای حضوری یکی از مهم‌ترین بخش‌های روابط از را دور هستند. بعد از تحمل دوری‌ها و غیبت‌ها، ملاقات یکدیگر برای تجربه هر چیز خوشایندی مثل بوسیدن یکدیگر، گرفتن دست‌های هم و ... بهترین فرصت است. چرا که این موارد برای زوج‌ها امری عادی اما برای شما و یا هر زوجی که در یک رابطه از راه دور هستند، بسیار خاص و به یادماندنی خواهد بود.


10- هدفمند باشید.

می‌خواهید در انتهای روز چه دستاوردی داشته باشید؟ چه مدت قرار است که از یکدیگر دور بمانید؟ این‌ها سؤالاتی است که هر دو باید از خود بپرسید. واقعیت این است که هیچ دونفری نمی‌توانند تا ابد در یک رابطه عاطفی از راه دور بمانند. درنهایت باید به یک سرمنزل مقصود رسید؛ بنابراین لازم است باهم همفکری کرده و یک برنامه در خصوص مدت‌زمانی که از هم دور هستید و مدت‌زمانی که باهم سپری می‌کنید تنظیم کنید. بسیار مهم است که اهداف و دیدگاه شما مشترک باشد و در یک مسیر حرکت کنید. در این صورت حتی اگر یکجا زندگی نمی‌کنید، همچنان برای قدم برداشتن به‌سوی آینده در کنار یکدیگر انگیزه دارید.


11- از زمانی که تنها و با خانواده و دوستان خود هستید لذت ببرید.

در ظاهر ممکن است از حضور افراد بی‌بهره باشید اما واقعاً تنها نیستید مگر اینکه این انتخاب خودتان باشد. نباید اجازه دهید که محوریت زندگی شما بر زوجتان باشد. زندگی فردی از رابطه مجزا است. اوقاتی را با خانواده و دوستان بگذرانید. بیشتر ورزش کنید. سرگرمی‌های جدیدی برای خودتان بسازید. فعالیت‌های زیادی هستند که می‌توانید بدون حضور پارتنر خود انجام دهید.

 

12- با یکدیگر صادق باشید.

درباره ترس‌ها، ناامنی‌ها، حسادت، بی‌عاطفگی، سردی و ... باهم گفتگو کنید. اگر بخواهید چیزی را از هم مخفی کنید، بالاخره مشخص خواهد شد. لازم نیست بار همه‌چیز را تنها به دوش بکشید. گشودگی و صداقت از مهم‌ترین اصول در هر رابطه‌ای است. روی حمایت و کمک زوجتان حساب کنید. بهتر است که مشکلات را قبل از اینکه به مراحل بحرانی برسند مطرح کرده و برای آن راهکار پیدا کنید.

 

13- زوج خود را از برنامه‌تان مطلع کنید.

اطلاع داشتن از برنامه روزانه زوجتان کمک می‌کند که ساعات کاری را بدانید و برای اوقات فراغت مشترکتان برنامه‌ریزی کنید. همچنین به شما کمک می‌کند تا در کار او اخلال ایجاد نکند. مثلاً در بین یک جلسه کاری با او تماس نگیرید. از اتفاق‌های کوچک و بزرگ زندگی هم خبر داشته باشید و در آن ها مشارکت کنید؛ مثلا امتحانات میان‌ترم و پایان‌ترم دانشگاه، مصاحبه‌ها، سفرها و جلسات کاری و ... نمونه‌هایی از این موارد هستند. رعایت این نکات، بخصوص اگر در مناطق جغرافیایی متفاوتی زندگی می‌کنید، بسیار مهم است.

 

14- فعالیت‌های اجتماعی یکدیگر را در صفحات مجازی دنبال کنید.
اینستاگرام، فیسبوک و توییتر، نمونه‌هایی از این شبکه‌ها هستند که می‌توانید پست‌هایی را به اشتراک بگذارید و از این طریق باهم تعامل داشته باشید... از این طریق توجه خود را به طرف مقابل نشان دهید.


 
15- هدیه‌ای به‌عنوان یادگاری به هم بدهید.

قدرت عجیبی در این هدایا وجود دارد. مهم نیست که ارزش مادی آن چقدر است. می‌تواند یک آویز، انگشتر، جاکلیدی، مجموعه‌ای از عکس‌ها یا ویدیو ها باشد. معنایی که پشت این یادگاری‌ها نهفته است، به رابطه شما عمق و غنا می‌بخشد. ما از این طریق تلاش می‌کنیم تا خاطرات را زنده نگه‌داریم.

 

16- از یک نرم‌افزار کارآمد برای ارتباط استفاده کنید.
مهم‌ترین راه ارتباطی شما، یک نرم‌افزار پیام‌رسان است؛ بنابراین در انتخاب آن دقت کنید چرا که تنها از این راه می‌توانید تعاملاتتان را در همه ابعاد کلامی، عاطفی و ... پوشش دهید. برنامه‌هایی مثل لاین، واتس اپ و تلگرام به دلیل امکاناتی که دارند از پرکاربردترین اپلیکیشن ها هستند.

 

17- هدایای خود را پست کنید.

کارت‌پستال و نامه‌های عاشقانه برای هم بفرستید. سالگرد، تولد و روز ولنتاین را با ارسال گل به یکدیگر تبریک بگویید. برای زوج خود آنلاین خرید کنید و با ارسال آن، زوجتان را غافلگیر کنید.

 

18- مثبت اندیش باشید.
لازم است که انرژی مثبت را در هرلحظه به خودتان و طرف مقابل تزریق کنید. قطعاً که انتظار مقوله دردناکی است و ممکن است در شما احساس تنهایی را به جود بیاورد اما به خودتان یادآور کنید که میوه‌ها هم با گذر زمان رسیده و شیرین می‌شوند. یکی از راه‌هایی که می‌توانید انرژی مثبت داشته باشید این است که در هرلحظه شکرگزار هر آنچه از آن شماست باشید. این شامل کسی که در زندگی شما حضور دارد نیز می‌شود. کسی که شما را دوست دارد و شما نیز او را دوست دارید.

 

19- زوج خود را از وضعیت خانواده و دوستان خود مطلع کنید چرا که شایعات و اخبار کذب برای رابطه شما آسیب‌زا است.


20- هر زمان که امکان تماس تصویری دارید، با یکدیگر صحبت کنید. نگاه کردن به چشم‌های کسی که دوستش دارید و شنیدن صدای او، احساس بسیار خوبی در شما ایجاد خواهد کرد.


21- برای هم اسم مستعار انتخاب کنید و یکدیگر را با آن نام خطاب کنید. این کار به افزایش صمیمیت بین شما کمک خواهد کرد.

 

 

نظرتان را درمورد کارگاه با ما به اشتراک بگذارید