Your browser does not support JavaScript!

تلفن

09196600444

ایمیل

مشاهده ایمیل

ساعت کاری

9 صبح تا 10 شب

چطور متوجه شویم زمان مراجعه به روان‌درمانگر رسیده است!؟ (۱)

5
چطور متوجه شویم زمان مراجعه به روان‌درمانگر رسیده است!؟ (۱)

ممکن است در یک مقطع زمانی به این فکر کرده باشید که چه زمانی نیاز است به یک درمانگر مراجعه کنید. یا خود را متقاعد کرده اید که اگر فقط کمی صبر کنید، ممکن است مشکل برطرف خواهد شد!

 

و شاید هنوز در این فکر هستید که آیا باید با کسی صحبت کنید اما مطمئن نیستید که در حال حاضر برای شما اولویت دارد یا خیر.

 

دراین مقاله سعی داریم، مواردی که می‌تواند به کمک یک درمانگر متخصص مورد بررسی قرار بگیرد را مطرح کنیم.

 

دانستن زمان مناسب برای مراجعه به یک درمانگر ممکن است گاهی اوقات چالش برانگیز باشد. به هر حال، ممکن است همه‌ی افراد روزهای سختی را تجربه کرده باشند، یا هر از چند گاهی مشکلات سختی را پشت سر گذاشته باشند، اما چگونه می‌توان فهمید که صحبت کردن با کسی ممکن است کمک کننده باشد؟

 

فهرست زیر برخی از دلایل مهمی که ممکن است از صحبت کردن با یک درمانگر بهره ببرید را بیان می کند.

 

۱. برای بهبود سلامت روان

 

با وجود تمام چالش های زندگی، گاهی ممکن است در ایجاد تعادل بین لیست طولانی مسئولیت های خود مشکل داشته باشید، و در مدیریت و پردازش احساسات خود  سردرگم باشید. و این امکان وجود دارد شما در این شرایط، برخورد مناسبی با موقعیت نداشته باشید. 

 

دراین حالت، یک درمانگر می‌تواند به شما کمک کند تا احساسات خود را هدایت کنید و ابزارهایی برای مدیریت مناسب شرایط در اختیار شما قرار ‌دهد.

 

۲. برای مدیریت استرس و راهنمایی مسیر

 

زندگی امروزه ذاتاً سرشار از استرس است. خواهی نخواهی شما نمی توانید از شر تمام استرس های زندگی خود خلاص شوید! و در واقع، مقداری استرس برای پیشبرد اهداف شما می‌تواند خوب باشد.

 

اما، اگر در مدیریت استرس خود مشکل دارید، ممکن است بخواهید با فردی متخصص صحبت کنید. استرس داشتن می تواند منجر به مسائل مختلفی مانند تحریک پذیری و مدیریت زمان نامناسب و یا ناکارآمدی و عصبانی شدن شود.

 

یک درمانگر می تواند به شما کمک کند مهارت های مدیریت استرس سالم را بیاموزید و یا ممکن است به شما در حل مسئله کمک کند تا بتوانید برخی از جنبه های استرس زای زندگی خود را حذف کنید.

 

۳. برای رفع مشکلات تنظیم احساسات و هیجانات

 

کنترل و مدیریت احساسات ناخوشایند، مانند اضطراب و خشم، گاهی اوقات ممکن است سخت باشد. و این در حالیست که ممکن است شما برخی از احساسات خود را به خوبی مدیریت کنید، اما یک یا چند مورد از این احساسات و هیجانات وجود داشته باشند که به نظر می رسد نیازمند مدیریت بیشتری باشند… 

 

یک درمانگر می تواند به شما کمک کند تا تکنیک های مخصوص مدیریت خشم را که برای شما مفید است، و با ویژگی‌های شخصیتی شما همخوان است را کشف کنید. یا می توانند به شما کمک کنند تا تکنیک‌های کاهش اضطراب را تمرین کنید که به شما کمک می کند تا سریعتر احساس بهتری داشته باشید. 

 

مهم نیست که با چه احساساتی دست و پنجه نرم می کنید، یک درمانگر می تواند به شما کمک کند تا روش موثری طرح ریزی کنید و مطمئن شوید که عواطف و احساسات شما به خوبی شناسایی شده و مدیریت می‌شوند.

 

۴. برای یادگیری رفتارهای مقابله ای سالم

 

سبک‌های مقابله‌ای ناسالم رفتارهایی هستندکه افراد برای فرار از مشکلات به آن‌ها روی می‌آورند.

 

چه به دلیل استرس زیاد از پرخوری عصبی رنج می‌برید و چه برای کمک به رها شدن از مشکلات و حال بد خود به مشروبات الکلی و یا رفتارهای ناسالم روی آورده باشید، بدانید که مهارت‌های مقابله‌ای ناسالم مشکلات و الگوهای جدیدی را وارد زندگی شما می‌کند و در دراز مدت نتیجه معکوس خواهد داشت.

 

به خاطر داشته باشید که تقریباً هر مهارت مقابله ای تکرار شونده و افراطی که باعث پایین آمدن عملکردهای روزمره بشود، می تواند ناسالم باشد. 

 

تماشای تلویزیون، بازی های آنلاین، استفاده از دخانیات، مواد مخدر یا مشروبات الکلی، رفتارهای جنسی پرخطر و محافظت نشده و هر رفتار افراطی دیگر که از آنها برای جلوگیری از حل مشکلات استفاده شود، می توانند ناسالم باشند.

 

یک درمانگر می تواند به شما کمک کند تا مهارت های مقابله ای سالم خود را پیدا کنید؛ که شدت احساسات ناراحت کننده را کاهش می دهد و در عین حال به شما کمک می کند تا با مشکلات روبرو شوید.

 

۵. برای بهبود وضعیت فعلی زندگی خود

 

اگر شما برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کنید و همچنان به نتایج دلخواه نمی‌رسید می‌توانید از یک متخصص کمک بگیرید.

 

از پیشبرد اهدافی مانند کاهش وزن، بهبود روتبط، موفقیت تحصیلی و … گرفته تا اهداف مالی، مسائل زیادی وجود دارد که می تواند بین شما و موفقیت شما قرار بگیرد. اگر برای غلبه بر موانع سر راه خود تلاش می کنید، ممکن است یک درمانگر بتواند به شما کمک کند.

 

متخصصان سلامت روان می توانند به شناخت مسائل مختلفی مانند مشکلات انگیزشی، کمال گرایی و خود سرزنشگری در پیشبرد اهداف فرد بپردازند و پس از ریشه‌یابی مسائل، مهارت‌های حل مسئله را آموزش دهند.

 

همراه ما باشید، این مطلب ادامه دارد...

نظرتان را درمورد کارگاه با ما به اشتراک بگذارید