Your browser does not support JavaScript!

تلفن

09196600444

ایمیل

مشاهده ایمیل

ساعت کاری

9 صبح تا 10 شب

چطور متوجه شویم زمان مراجعه به روان‌درمانگر رسیده است!؟ (٢)

5
چطور متوجه شویم زمان مراجعه به روان‌درمانگر رسیده است!؟ (٢)

در مقاله قبلی سعی کردیم، مواردی که می‌تواند به کمک یک درمانگر متخصص مورد بررسی قرار بگیرد را مطرح کنیم. پیشنهاد می‌شود اگر پست قبلی را مطالعه نکرده اید، برای تکمیل این موضوع ابتدا به مطالعه‌ی بخش اول این مبحث بپردازید.

 

در ادامه، به سایر مواردی که توسط یک روان درمانگر متخصص مورد حمایت قرار می‌گیرد ‌می‌پردازیم. 

 

۶. برای بهبود روابط بین فردی

 

دلایل زیادی وجود دارد که چرا شما ممکن است در مدیریت روابط خود دچار مشکل باشید. مسائل مرتبط به سبک‌های دلبستگی، مهارت‌های جرائت ورزی و قاطعیت داشتن در روابط و ترس از رویارویی با موقعیت‌های چالش برانگیز در روابط تنها چند مورد نمونه هستند.

 

یک درمانگر می تواند به شما کمک کند مسائلی را که در روابط شما تداخل ایجاد می‌کنند را کشف کنید و به شما مهارت ها و ابزارهایی را که برای ایجاد و حفظ ارتباطات سالم تر نیاز دارید را معرفی کند. فرایند درمان شما شامل موارد متنوعی می‌تواند باشد، از یادگیری چگونگی ایجاد مرزهای سالم در روابط گرفته تا کشف اینکه چرا اغلب در چرخه‌ی معیوب روابط اشتباه می‌افتید.

 

۷. برای افزایش خودشناسی و خود آگاهی

 

یک درمانگر می تواند به شما کمک کند تا دلایل رفتارهای خود را کشف کنید و به یک خودآگاهی نسبی برسید.

 

یک درمانگر همچنین می تواند به شما کمک کند تا در مورد الگوهای زندگی خود، مانند الگوهای تفکر یا الگوهای روابط خود، بیشتر آگاه شوید. همچنین ممکن است باورهای خود محدود کننده ای را کشف کنید که شما را از پیشرفت در زندگی عقب نگه داشته است! به عنوان نمونه مثلا این که تا الان باور داشته‌اید که برای موفقیت به اندازه کافی باهوش نبوده‌اید!

 

۸. برای شناسایی الگوهای ارتباطی ناموفق

 

یک نظر تخصصی از یک درمانگر می تواند به شما کمک کند یک گام به عقب بردارید و انواع الگوهایی را که در زندگی شما تکرار می شوند مرور کنید. شناسایی این الگوها می توانند این آگاهی را به شما بدهند تا از تکرار این الگوها رهایی یابید.

 

۹. برای مدیریت رویدادهای مهم زندگی

 

اگر شما در حال عبور از یک شرایط چالش برانگیز هستید حتما حمایت و راهنمایی یک درمانگر موثر خواهد بود…

 

به عنوان مثال، شروع یک شغل جدید، نقل مکان به یک شهر جدید، ورود به مرحله‌ی والد شدن و یا پایان دادن به یک رابطه تنها چند نمونه از تغییرات عمده زندگی است که ممکن است استرس زیادی برای شما ایجاد کند.

 

۱۰. برای یادگیری تکنیک‌های فرزندپروری و مدیریت بحران‌های آسیب‌زا

 

فرزندپروری یکی از دشواری‌های زندگی هر خانواده ای است. اگر مهارت های فرزندپروری خود را زیر سوال می برید یا در مورد طبیعی بودن رفتار فرزندتان سوالی دارید، صحبت با یک درمانگر ممکن است مناسب باشد.

 

یک متخصص سلامت روان می تواند به شما راهنمایی دهد تا بهترین انتخاب را برای خود و فرزندتان داشته باشید.

 

افراد مختلف با ظرفیت‌های روانی متفاوت، به رویدادهای آسیب زا واکنش متفاوتی نشان می دهند و گاهی اوقات می توانند آنها را به گونه ای پردازش کنند که دچار سندروم استرس پس از سانحه نشوند.

 

یک درمانگر می تواند به شما در مقابله با یک رویداد آسیب زا کمک کند. این موارد می تواند از ابتلای شما به سندروم استرس حاد یا پس از سانحه جلوگیری کند… و یا حتی به شما کمک کند از تجربیات، به خودشکوفایی و رشد برسید...

 

بیایید باهم جمع بندی کنیم

در دنیای مدرن با استرس‌های محیطی بی‌شمار، کمک گرفتن از یک متخصص سلامت برای به‌زیستی بسیار کمک کننده است. اگر شماهم درگیر مسائلی مانند مدیریت بحران‌های زندگی، رویارویی با یک موقعیت جدید و یا یک والد با سوالات مربوط با نوع فرزندپروری هستید، مراجعه به یک روان‌درمانگر متخصص حتما راه‌گشای مسائل شما خواهد بود.

نظرتان را درمورد کارگاه با ما به اشتراک بگذارید