Your browser does not support JavaScript!

تلفن

09196600444

ایمیل

مشاهده ایمیل

ساعت کاری

9 صبح تا 10 شب

8 ویژگی رفتاری و شخصیتی زن جذاب

5
8 ویژگی رفتاری و شخصیتی زن جذاب

زن جذاب اصطلاحی است که در چند سال گذشته در کشور ما بر سر زبان‌ها افتاده است. جذابیت یک دغدغه مهم برای زنان و مردان به شمار می‌رود اما سؤال مهم این است که آیا این افراد واقعاً با مفهوم جذابیت آشنا هستند یا فقط می‌خواهند به تعریفی که اجتماع از جذابیت دارد، نزدیک شوند. شاهد هستیم زمانی که افراد تلاش می‌کنند خود را با معیارهای اجتماعی هماهنگی سازند، غالب تمرکز آن‌ها بر روی مسائل ظاهری است،  البته که نمی‌خواهیم زیبایی ظاهری را نادیده بگیریم، اما باور کنید که ویژگی‌های مهم‌تری از مسائل ظاهری نیز وجود دارد که می‌تواند به جذابیت زنان و مردان کمک کند. در این مقاله می‌خواهیم به ویژگی‌های ممتاز شخصیتی و رفتاری زن جذاب بپردازیم. جذابیت باید یک تعریف شخصی برای فرد باشد و مجموعه‌ای است از معیارهای مهم و موثر که ما نیز تمایل داریم در دیگران ببینیم. 

 

زن جذاب چه ویژگی‌هایی دارد؟
در ادامه این مقاله به بررسی چند ویژگی شخصیتی و رفتاری زن جذاب خواهیم پرداخت. این ویژگی‌ها چیزهایی است که شما می‌توانید آن‌ها را یاد بگیرید:

 • مهربانی
 • مثبت اندیشی و شوخ‌طبعی
 • اشتیاق
 • ارتباط خوب با دوستان
 • اعتماد به نفس
 • مسئولیت احساسات
 • قاطعیت
 • همدلی

 

مهربانی
طبیعی است که مهربانی کمی کلیشه‌ای به نظر می‌رسد، اما مهربانی و شفقت واقعی، چیزی است که در این روزها به راحتی به دست نمی‌آید. مطمئناً همه ما افرادی را می‌شناسیم که به کسانی که برایشان مهم هستند، اهمیت می‌دهند، اما چند بار تا الآن شاهد این بوده‌اید که فردی با غریبه‌ای تنها که بر روی نیمکت پارک مشغول گریه است، شروع به گفتگو کند و او را دلداری بدهد. هیچ‌کدام از ما دوست نداریم با کسی رابطه داشته باشیم که فقط با ما، اعضای خانواده و دوستان خود مهربانی می‌کند. زن جذاب کسی است با مهربانی و شفقت خود سبب ایجاد تغییرات چشمگیر و موثر در زندگی دیگران می‌شود و این‌گونه تأثیرگذاری خود را زندگی می‌کند. مهربانی برای حل مجادلات و مشکلات رابطه‌ای بسیار ضروری است. مطمئن هستم که شما نیز با این حرف من موافق هستید که هیچ‌کدام از ما به نزدیکی و برقراری رابطه با فردی که دائماً مشغول سرزنش و تحقیر دیگران است،  تمایل نداریم. زیرا همه ما انسان هستیم و ارتباط ما با یکدیگر باید بر پایه کرامت انسانی باشد. و مهم‌ترین چیزی که می‌تواند این ارتباط عمیق انسانی را یادآوری کند، مهربانی است. همه ما شایسته دریافت عشق، مهربانی و شفقت هستیم و باید برای رسیدن به نیازهای شخصی خود تلاش کنیم. 

 

مثبت اندیشی و شوخ‌طبعی
یکی از مهم‌ترین مسائل در هر رابطه‌ای عاطفی یا هر نوع دیگری از رابطه، این است که دو نفر بتوانند از بودن با یکدیگر لذت ببرند. ما باید از سلامت هیجان و خلف و خوی خوب یکدیگر محافظت کنیم. مثبت اندیشی به ما کمک می‌کند تا بهتر بتوانیم در مقابل چالش‌های زندگی و احساسات ناخوشایندی نظیر ناامیدی مقاومت کنیم زیرا دائماً مشغول یادآوری این نکته به خود هستیم که احساس منفی ماندگار نیست و از بین می‌رود. اما شوخ‌طبعی یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های هر انسانی است . اصلاً جای تعجب ندارد هر زن جذاب دارای شوخ‌طبعی جالبی باشد. شوخ‌طبعی می‌تواند در لحظات سخت و پرفشار سبب کاهش تنش شود. در روانکاوی شوخ‌طبعی را به عنوان یک دفاع بالغانه در نظر می‌گیرند که می‌تواند به شیوه سازنده و موثری سبب کاهش اضطراب شود. 

 

اشتیاق
همیشه باید به یاد داشته باشیم که دوست داشتن خود و توجه به خود به هیچ عنوان رفتاری خودخواهانه نیست و همه ما باید داشتن یک زندگی شادمانه را در اولویت خود قرار دهیم. انسان‌ها برای شاد بودن نیاز دارند که تحت تأثیر قرار بگیرند. و چه کسی بهتر از زنی می‌تواند این کار را انجام دهد که شور و اشتیاق زندگی و موفقیت در تمام وجود او، جریان دارد. زمانی که ارتباط ما با احساسات درونی‌مان کم می‌شود، اشتیاق زندگی از ما فاصله می‌گیرد. ما باید بتوانیم این شور و اشتیاق را دوباره فرا بخوانیم. خوشبختانه افرادی هستند که می‌توانند این احساسات خوشایند را در ما ایجاد کنند. این موضوع یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های زن جذاب است. او شور و اشتیاق درونی خود را به شما قرص می‌دهد تا شما هم بتوانید عمیقاً زندگی کنید و لذت ببرید. 

 

ارتباط خوب با دوستان
زن جذاب باید بتواند با دوستان خود و با دوستان شریک عاطفی‌اش، ارتباط دوستانه خوبی داشته باشد. عموماً افراد برونگرا راحت‌تر از دیگران می‌توانند با بقیه ارتباط برقرار کنند و روابط صمیمانه خود را حفظ کنند. اما این موضوع بدین معنا نیست که برای داشتن ارتباطات دوستانه با دیگران شما حتماً باید برونگرا باشد. مهم‌ترین چیز این است که بخواهید از بودن در کنار دیگران لذت ببرید. 

 

اعتماد به نفس
واقعاً چیزی زیباتر از زنی با اعتماد به نفس بالا نیست. زن جذاب دارای اعتماد به نفس بالایی است و تلاش نمی‌کند تصویر متفاوت از آنچه که هست را به نمایش بگذارد. همه ما علاقه داریم وقت خود را با کسانی بگذاریم که از خود رضایت دارند و از ارزش‌های خود مراقبت می‌کنند. 

 

مسئولیت احساسات
به گفته مارشال روزنبرگ رفتار دیگران ممکن است تحریک کننده احساسات ما باشد اما دلیل ایجاد آن نیست و ما باید در مقابل احساساتمان مسئولیت‌پذیر باشیم. بنابراین زن جذاب نیز از این قاعده مستثنا نیست و باید مراقب احساسات خود باشد. باید یاد بگیریم که بجای اینکه دیگران را سرزنش کنیم و آن‌ها را مسئول شرایط ناخوشایند خود بدانیم، بر روی رفتار و تجربیات درونی خود متمرکز شویم. 

 

قاطعیت
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک زن جذاب این است که بتواند در مورد تصمیماتش، قاطعانه برخورد کند. متأسفانه مشکلات فرهنگ گاهی اوقات زنان جامعه را با محدودیت‌هایی مواجه می‌کند که آن‌ها را نسبت به تصمیمات و مسائل زندگی متزلزل می‌کند. اما زمانی که زن با قاطعیت در مقابل این موارد می‌ایستد، به خوبی می‌تواند ارزش و حریم‌های خود را به محیط اطراف نشان دهد. بخش مهمی از جذابیت این است که فرد بتواند با قاطعیت بر روی تصمیمات خود بیستد و پافشاری کند، این‌گونه است که محیط اطراف متوجه می‌شود در مقابل کسی قرار دارد که به راحتی نمی‌توان آن را کنار گذاشت. 

 

همدلی
همدلی با مهربانی متفاوت است. همدلی یعنی توانایی درک احساسات دیگران. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های انسان، همدلی است. البته برای اینکه بتوانیم این مهارت را به کار ببندیم اول باید به احساسات و هیجانات خود آگاه باشیم. آگاهی نسبت به احساسات خود به ما این امکان را می‌دهد تا راحت‌تر بتوانیم احساسی که دیگران تجربه می‌کنند را بفهمیم. وقتی متوجه می‌شویم که طرف مقابل چه احساسی دارد، راحت‌تر می‌توانیم واکنش مناسب نشان دهیم. زن جذاب کسی است که توانایی همدلی بالایی دارد و به خوبی احساسات خود و دیگران را متوجه می‌شود.

 

چگونه می‌توانیم اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم
همان طور که در بالا اشاره کردیم، جذابیت یک زن بر پایه میزان اعتمادی است که او به خود، افکار و احساساتش دارد. هر چقدر این اعتماد بیشتر باشد، فرد حس و حال بهتری را تجربه می‌کند و بیشتر به سمت و سوی تجربه‌های جدید گام بر می‌دارد. بهر حال هر کسی دوست دارد که جذاب باشد و در واقع همه این حق را دارند که جذاب و دوست‌داشتنی به نظر برسند، خوشبختانه روش‌های مناسبی برای بالا بردن اعتماد به نفس وجود دارد که ما در مجموعه مقالات آینده به آن‌ها اشاره خواهیم کرد اما در این مقاله می‌خواهیم به چند نکته اشاره کنیم که می‌تواند در افزایش حس و حال خوب به شما کمک کند. در نهایت به خاطر داشته باشیم که زن جذاب کسی است که خود را از نظر روانی و ظاهری جذاب می‌داند نه اینکه دائماً در جستجوی بازخوردهای محیط باشد. ارتباط درونی شما با خود از هر چیزی مهم تر است. 

 

صاف بیستید تا فرم بدنی قدرتمندی داشته باشید
فرم بدنی خوب به دیگران نشان می‌دهد که شم از اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستید و نسبت به خودتان احساس خوبی دارید. البته حواسمان باشد که منظور ما از صاف ایستادن، ستون فقرات صاف و شانه‌های کشیده است. بسیار مهم است که نوع صاف ایستادن شما به گونه‌ای نشود که انگار طرف مقابل از بالا به پایین نگاه می‌کنید. بهترین شیوه این است که در مقابل آیینه تمرین کنید یا نظر دوستانتان را در مورد فرم بدنی‌تان بپرسید. 

 

از زبان بدن مثبت استفاده کنید
لبخند زدن، به جلو خم شدن زمانی که طرف مقابل مشغول صحبت است و ارتباط چشمی، چند تکنیک ساده است که تأثیر فراوانی دارد. زن جذاب باید به حرف طرف مقابل گوش دهد و چقدر خوب می‌شود که این توجه را با علائم مثبت زبان بدن همراه کند. اما مراقب باشید که قرار نیست از این تکنیک ها بیش از حد اندازه استفاده کنید. 

 

نگرش مثبت در خود ایجاد کنید
همان طور که قبلاً اشاره کردیم، همه ما تمایل داریم با افراد مثبت ارتباط داشته باشیم و واقعاً کسی از منفی بافها خوشش نمی‌آید. بنابراین خوش‌بین باشید و خوش بینی خود را به دیگران نشان دهید. زن جذاب همیشه مشوق دیگران است و در اطرافیان خود ایجاد انگیزه می‌کند. 

 

به سراغ تجربیات جدید بروید
ریسک‌پذیری و خروج از فضای امن به دیگران نشان خواهد داد که شما فردی جذاب و پویا هستید. این موضوع سبب می‌شود دیگران تمایل بیشتری برای برقراری رابطه با شما داشته باشند. شما می‌توانید الگوی قدرتمندی برای دیگران نیز باشید و آن‌ها را تشویق کنید تا خود را بیشتر به چالش بکشند. 

 

آن چه که هستید را بپذیرید
در نهایت مهم‌ترین ویژگی فردی با اعتماد به نفس بالا، پذیرش خود است. زن جذاب باید به دیگران نشان دهد که چگونه می‌تواند احساسات، افکار و رفتار خود را بپذیرد و در صلحی عمیق با خودش باشد. بسیار مهم است که همه ما درک کنیم هر کدام ساختار شخصیتی منحصر به فرد داریم که باید آن را بپذیریم. انسان‌های جذاب کسانی هستند که با پذیرش درون خود آرامشی عمیق را تجربه می‌کنند.

در نهایت فراموش نکنیم که زن جذاب فقط دارای جذابیت ظاهری نیست و ساختاری روانی او است که در اصل می‌تواند افراد را به خود جذب کند و رابطه را نگه دارد. بنابراین بهتر است همه ما به مسائل روانی خود توجهی ویژه داشته باشیم.
 

نظرتان را درمورد کارگاه با ما به اشتراک بگذارید

 • رقیه سادت سجادی

  15 امرداد 1402

  عالی من که عاشقش شدم دمتون گرم بهترین چیزی که برای جذابیت تاحالا خوندم

  • مدیریت

   15 امرداد 1402

   ممنونیم از همراهی و نظر دلگرم کننده‌ی شما.